Logo

DRUŻYNOWE DŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSTWA KARTINGOWE - 3 ELIMINACJA SPEED RACE 2014

Drużynowe Długodystansowe Mistrzostwa Kartingowe przekroczyły półmetek, właśnie została rozegrana 3 Eliminacja. 23 sierpnia drużyny rywalizujące w tegorocznej edycji po długiej przerwie powróciły na bielski tor ZygZak Karting.

Już przed naszym przyjazdem wszystko było super przygotowane i zapięte na ostatni guzik. Zostało tylko rozpakować sprzęt, przygotować i uruchomić biuro zawodów no i oczywiście można było już rozpoczynać ściganie. Ze zgłoszonych drużyn nie dopisała tylko jedna – szkoda kolejną okazję na punkty stracił Nazar Team Żory. Reszta ekip po krótkim treningu karnie stawiła się na odprawie przed zawodami i wszyscy byli gotowi do sesji kwalifikacyjnej. Ostatnie uzgodnienia i zawodnicy ruszyli. Popis dali lokalni kierowcy, jako stali bywalcy ZygZak-a zostawili w tyle pozostałych kierowców. Kwalifikacje zdecydowanie wygrała drużyna WRC – Wisła Rally Challenge z czasem 66,025.

Główny wyścig ruszył z kilkuminutowym opóźnieniem – wszystko przez nowe rozwiązanie, jakie został wprowadzone na czas bielskiego ścigania. Drużyny musiały dobrze zaplanować strategię i obserwując sytuację na torze wykonać w odpowiednim momencie dotankowanie gokarta.
Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie drużyna PPJ Racing Team, której cała operacja wraz z przejechaniem dwóch okrążeń toru zajęła 191,623 sek. Zmagania przebiegały pod dyktando walczących o pierwsze miejsce drużyn IPA Limanowa i PPJ, straty notowała drużyna WRC, którą jak nigdy do tej pory nękały awarie sprzętu - aż dwie wymiany. Jedną zamianę zaliczyli także zawodnicy Blackshadows.

Dwie godziny ścigania minęły w brew pozorom bardzo szybko, a walka o ostateczne zwycięstwo toczyła się aż do flagi w biało-czarną szachownicę. Po burzliwych obradach komisji regulaminowej – posypało się kilka kar, zostały ogłoszone oficjalne wyniki 3 Eliminacji Mistrzostw.

1. IPA LIMANOWA / JONIEC TEAM - 25 pkt.
2. PPJ RACING TEAM - 25 pkt.
3. KAMIKO RACING TEAM - 15 pkt.
4. WRC - WISŁA RALLY CHALLENGE - 12 pkt.
5. BLACKSHADOWS RYBNIK - 9 pkt.
6. SPEED RACE TEAM - 7 pkt.
7. PMP RACING TEAM - 5 pkt.
8. SILESIA EXTREME - 3 pkt.
9. MAXIMUS TEAM - 2 pkt.

Dodatkowe punkty dla swojej drużyny zdobył najszybszy zawodnik 3 Eliminacji Zbigniew JURASZEK (PPJ Racing Team) jego czas to 63,088 ! Gratulacje.

Przed nami jeszcze dwie eliminacje mistrzostw. Wszystko wygląda na to, że do końca sezonu sporo będzie się działo.

Tekst: Tomasz Figiel
Zdjęcia: Foto Kołodziejska

Etykiety sport gokarty Speed Race Pyrzowice
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts