Eibergen razy 10

W dniach 6-10 października 2014 roku reprezentacja piłkarska Regionu IPA Gliwice po raz 10 uczestniczyła w Pucharze Świata Drużyn Policyjnych w Piłce Nożnej Halowej Eibergen 2014. Była to już 33 edycja tego znanego międzynarodowego turnieju, którego organizację wspiera IPA Sekcja Holandia.

I tym razem zaskoczyła nas organizacja tego turnieju, chociaż braliśmy w nim już udział 10 jubileuszowy raz. Wysoki poziom rozgrywek, perfekcyjny program rozrywkowy, 2300 uczestników z całego świata to wizytówka tego holenderskiego turnieju rozgrywanego niejako w trzech płaszczyznach: turniej zasadniczy, turniej dla drużyn w wieku +35 oraz turniej drużyn kobiecych.
Jak wielka to gratka dla fanów amatorskiego futsalu niech świadczy fakt, że w przyszłym roku organizatorzy dokładają jeszcze jedną grupę rozgrywkową - dla drużyn w wieku powyżej +46!
Nasza drużyna znalazła się w wymagającej i trudnej grupie wraz z m.in. reprezentacją narodową Chorwacji, Serbii oraz Węgrami. Po zaciętych bojach w fazie grupowej zajęliśmy 4 miejsce, co niestety nie dało nam awansu do fazy play off. Ostatecznie zajęliśmy 33 miejsce na 75 drużyn.
Biorąc udział po raz 10 sportowa rywalizacja nie była jednak dla nas najważniejsza. Turniej ten daje możliwość spotkania raz w roku przyjaciół z Anglii, Niemiec, Włoch, Francji i Jordanii.
Z naszymi przyjaciółmi z Bretanii (Francja) spędziliśmy bardzo miły wieczór zakończony wymianą tego, co dla poszczególnych drużyn najważniejsze - koszulką reprezentacyjną IPA Gliwice oraz flagą regionu Bretagne - w myśl ideii „Servo per amikeco".
Tradycyjnie już po raz 10 odwiedziliśmy pełen uroków i tajemnic wieloikulturowy Amsterdam, który tradycyjnie powitał nas słoneczną i piękną pogodą. Szkoda tylko, że te 5 dni tak szybko upłynęły. Do zobaczenia być może po raz 11 w 2015 roku.

Zaloguj