Dzień Dziecka 2016 w Raciborzu

W dniu 11 czerwca 2016 roku na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Impreza zgromadziła liczną rzeszę członków, sympatyków naszego Stowarzyszenia oraz ich rodzin, a także innych służb mundurowych i gości zaproszonych, w tym kolegów policjantów z Republiki Czeskiej.

Festyn rozpoczął się od prezentacji nowoczesnych ciężarówek, a także zabytkowego Stara i Lublina. Dużym zainteresowaniem cieszył się samochód gaśniczy należący do naszych kolegów z PSP w Racibórz oraz pojazd do holowania innych ciężarówek. Ciekawostką jest to, że sam ciągnik waży 22 tony, co sprawia wrażenie.
Następną atrakcję zapewnili policjanci ruchu drogowego, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym połączone z quizem oraz konkurencjami sprawnościowej jazdy rowerem a dla najmłodsi uczestnicy, którzy jeszcze nie potrafią jeździć rowerem przystąpili do konkurencji „rzut oponą”.
Równolegle każdy z uczestników festynu mógł przystąpić do zawodów strzeleckich, które przeprowadzili koledzy z LOK Racibórz oraz grupy rekonstrukcyjnej TF-13 Scorpion.
W tym samym czasie dzieci miały możliwość skorzystania z placu zabaw, który zapewnił wspaniałą zabawę na zamku dmuchanym, zjeżdżalni oraz w suchym basenie z piłeczkami, a do tego wata cukrowa i popcorn.
Dla uprzyjemnienia czasu i do dobrej zabawy i tańca zachęcał niezawodny Staszek, którzy prowadzili konkursy i zabawy dla dzieci.
Dodatkową atrakcję na festynie zapewniły panie z sali zabaw Psotnikowo, które
na życzenie dzieci malowały im twarze na wzór bajkowych postaci i bohaterów różnych kreskówek.
Jak to bywa na festynach z okazji Dnia Dziecka w czasie trwania imprezy wszystkim milusińskim rozdawane były napoje, słodycze no i oczywiście lody.
Aby nikt nie był i nie wracał do domu głodny niezawodny Wacław z kuchni polowej Miś przygotował smaczny poczęstunek w postaci steków, zajączków, kiełbasek i krupnioków.

Tekst: Eugeniusz Kosel
Zdjęcia: Dariusz Strojny i Eugeniusz Kosel

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts