Logo

IPA Region Rybnik na 35 Policyjnych Mistrzostwach Świata w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 9 do 13 października 2017 r drużyna policjantów z Rybnika reprezentujących Śląską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rybnik wzięła udział w 35 Mistrzostwach Świata Policji w halowej piłce nożnej odbywających się w Eibergen w Holandii.

W turnieju udział wzięło ponad 200 drużyn z 50 krajów z całego świata.
Policjanci z Rybnika występowali w kategorii +35, gdzie trafili do silnej grupy A z drużynami z Rosji, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii, Rumunii, Białorusi, Włoch oraz Kuwejtu.
Turniej dla naszej drużyny rozpoczął się od porażki z drużyną z Włoch 0:2, w kolejnych meczach przeciwnicy okazywali się również lepsi od naszej ekipy. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej naprzeciwko nas stanęła drużyna z Mołdawi, mecz był bardzo zacięty prowadziliśmy najpierw 1: 0 , później 2:1 jednak w ostatecznym rozrachunku polegliśmy 3:2 i niestety na tym etapie pomimo bardzo ambitnej postawy naszej ekipy rywalizacja sportowa dla nas się zakończyła. W ostatecznym rozrachunku dwie drużyny z naszej grupy tj. Rosja i Białoruś zajęły 3 i 4 miejsce w turnieju rywalizację i cały turniej wygrała drużyna IPA Odessa.
Uczestnictwo w turnieju w Holandii było nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym, ale również okazją do nawiązania znajomości i wymiany poglądów z policjantami z całego świata.

Etykiety futsal turniej
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts