Wigilia w Raciborzu

W dniu 9 grudnia 2017 r. na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbyły się zawody strzeleckie a następnie walne zebranie mające na celu podsumowanie ostatnich trzech lat działalności Zarządu i dokonanie wyboru nowego.

Po zakończeniu zarówno zawodów jak i zebrania wszyscy wspólnie usiedliśmy do stołów, by skosztować wspaniałych wyrobów, które przygotował nasz przyjaciel Wacław czyli nikt inny jak Kuchnia Polowa Miś. Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczyli również nasi koledzy z IPA Opava – Zdenek Paluzga oraz Mocko Miroslav.
W zawodach udział wzięło 34 zawodników, a konkurencja odbyła się w kategorii kobiet i mężczyzn. Strzelanie odbyło się z pistoletu Margolin z odległości 25 metrów po 10 strzałów, a poprowadzili je nasi koledzy z Miejskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju w Raciborzu. Sędzią Głównym zawodów i tym samym czuwającym nad bezpieczeństwem uczestników strzelania był Czesław Kuzdrowski a wspierał go Tomek Pielczyk.
W konkurencji kobiet klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I. miejsce - Danuta Janoch – 60 punktów,
II. miejsce - Piecha Izabela – 55 punktów,
III. miejsce - Szymczyna Aleksandra – 50 punktów,
IV. miejsce - Dobrowolska Bogumiła – 48 punktów,
V. miejsce - Czerwińska Barbara – 45 punktów,
VI. miejsce - Wiśniewska Beata – 25 punktów,
W konkurencji mężczyzn:
I. miejsce - Grzesista Dariusz – 80 punktów,
II. miejsce - Gwizdak Michał – 79 punktów,
III. miejsce - Krzysztof Piecha –77 punktów,
IV. miejsce - Kędzierski Michał – 76 punktów.
Po zakończeniu zawodów odbyło się walne zebranie, w trakcie którego dokonano wyborów nowego Zarządu Regionu, który na lata 2018 – 2020 przedstawia się następująco:
I. Zarząd Regionu:
1. Eugeniusz Kosel – przewodniczący Regionu,
2. Leszek Pyrchała – zastępca przewodniczącego,
3. Kamil Kwaśniak – skarbnik,
4. Sebastian Staniek – sekretarz,
II. Komisja Rewizyjna:
1. Krzysztof Janoch – przewodniczący,
2. Edmund kanclerz,
3. Wojciech Kozyra.
Po zakończeniu zebrania Przewodniczący Regionu IPA Racibórz podziękował za sprawne przeprowadzenie wyborów i przywitał wszystkich uczestników spotkania, po czym nastąpiło wręczenie statuetek, dyplomów upominków dla zwycięzców zawodów, które wręczali – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek, Prezes MKS LOK Racibórz Czesław Kuzdrowski, Tomasz Pielczyk oraz kolega Marcin Pytlos.
Dla uczestników smaczny poczęstunek przygotował kolega Wacław Gołąb znany jako Kuchnia Polowa Miś, a miłą atmosferę i dobrą zabawę zapewnił disc jockey Staszek.

Tekst: Eugeniusz Kosel
Zdjęcia: Dariusz Strojny

Etykiety Wigilia

Zaloguj

Cron Job Starts