Stacja Krótkofalarska HF5IPA

W związku z obchodami pięciolecia działalność Regionu IPA Zawiercie, w dniach od 1 stycznia do 28 lutego 2013. roku pracowała krótkofalarska stacja okolicznościowa.

Praca na pasmach krótkofalarskich członka naszego Regionu - Marcina Palmowskiego upamiętniła oraz rozreklamowała działalność naszego Regionu. Po wystąpieniu do Urzędu Komunikacji Elektronicznej otrzymano indywidualny znak HF5IPA. Dzięki pracy stacji okolicznościowej HF5IPA, koleżanki i koledzy z całego świata mieli możliwość nawiązania łączności, a dzięki temu zapoznanie się z naszym stowarzyszeniem, jego strukturą, celami i prowadzoną działalnością.
Podczas trwania akcji stacja HF5IPA nawiązała kontakt radiowy z koleżankami i kolegami z wielu państw na całym świecie, zarówno z tych najbliższych nam, jak Grecja, Niemcy, Portugalia, jak i bardziej egzotycznych, wśród których znaleźli się mieszkańcy Afganistanu, Japonii, Kanady, USA, Panamy, Brazylii, Argentyny, Chile, RPA, a nawet z dalekich wysp położonych na ocenach całego świata. Wśród wielu nawiązanych łączności rozmówcy po drugiej stronie wielokrotnie okazywali się członkami IPA! Potwierdzeniem nawiązanej łączności jest karta QSL - specjalnie zaprojektowana na potrzeby działalności stacji okolicznościowej, w całości poświęcona IPA. Zapraszamy do nawiązania łączności radiowej z Marcinem Palmowskim - SQ9ITA (Tel. 507681367).

 

tekst, zdjęcia: Marcin Palmowski

Zaloguj

Cron Job Starts