Bezpieczeństwo na stokach z IPA Siemianowice Śląskie

Policjanci z Regionu IPA Siemianowice Śląskie w dniach 16-18 stycznia 2013 r. wzięli udział w wyjazdowym szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Kolizje na stoku najczęściej zdarzają się z powodu nadmiernej szybkości, niezapanowania nad nartami lub niezauważenia innego uczestnika ruchu. Musimy pamiętać, że jazda na nartach lub desce snowboardowej sprawia przyjemność jedynie wtedy, gdy czujemy się bezpiecznie. Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa bądź zagrożenia dla innej osoby. Niestety, wielu uczestników stoku o tym zapomina i wtedy miło jest wiedzieć, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa ktoś, kto jest odpowiednio do tego przygotowany.

Zwolennicy białego szaleństwa niestosujący się do zasad, czuć będą oddech policjantów na swoich plecach. Dzięki uprzejmości sympatyków naszego Stowarzyszenia, a zarazem właścicieli stoku Waldemara Wiewióra oraz Stanisława Gubała, grupa policjantów mogła szlifować swoje umiejętności narciarskie w malowniczych warunkach wiślańskiego stoku Soszów. Pogoda dopisała, atmosfera była wspaniała, a po kilku godzinach spędzonych na stoku, wieczorny relaks w saunach hotelu Gołębiewski był wymarzonym zwieńczeniem dnia.

Wyjazd połączony był ze spotkaniem integracyjnym, podczas którego, w miłej atmosferze, wymienialiśmy swoje spostrzeżenia i refleksje. W tak miłej atmosferze zima mogłaby trwać cały rok.


Tekst: Jarosław Ganda

Zaloguj

Cron Job Starts