Zawody narciarskie w Zwardoniu

W dniu 8 marca 2013 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Żywiec wspólnie z Terenowym Zarządem Żywieckich Związków Zawodowych Policjantów zorganizowali zawody narciarskie o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu".

Zawody odbyły się na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI", gdzie rozegrano zawody w Narciarstwie Alpejskim – Slalom Gigant. Zawody rozegrano w trzech grupach: kobiety – open, mężczyźni do lat 40 oraz mężczyźni powyżej lat 40. W zawodach łącznie wzięło udział ponad 40 policjantów. Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej policjantów oraz propagowaniu wśród członków IPA i funkcjonariuszy sportów zimowych. To był dzień pełen atrakcji i rywalizacji sportowej które połączyły wszystkich. Dużo śmiechu i radości sprawiły, że wszyscy choć na chwilę zapomnieli o pracy oraz stresie. Zapanowała prawdziwie koleżeńska atmosfera. Choć medale i nagrody nie są tak ważne, to najlepsi zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia sportowe. W początkujących zapalił ducha sportowej walki, nawiązały się nowe przyjaźnie, które na pewno przetrwają największe mrozy. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych pomiędzy policjantami.

Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Piotr Kucia, Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp.szt. Maciej Dziergas oraz Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak.

Zawody zwyciężyli:

W grupie kobiety – open:
I. sierż. Emilia Kot – Puda – KPP Żywiec
II. asp. Małgorzata Mirocha – KPP Żywiec
III. st.sierż Anna Marciniak – KP Gilowice

W grupie mężczyźni do lat 40:
I. st.pos. Łukasz Gąsiorek – KPP Żywiec
II. sierż.szt. Rafał Sternal – KPP Żywiec
III. asp. Tomasz Węglarz – KPP Żywiec

W grupie mężczyźni powyżej lat 40:
I. mł.asp. Maciej Włoch – KPP Żywiec
II. asp.szt. Grzegorz Rybarski – KPP Żywiec
III. asp. Marek Długoszek – KP Szczyrk

Zaloguj

Cron Job Starts