Cieszyn II i dorsze z Bornholmu

W czwartek 25 kwietnia 2013 r. z samego rana najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra, spośród członków i sympatyków Regionu IPA Cieszyn II, wybrali się po raz kolejny na łowy, tym razem na dłuższą, trwającą 2 dni wyprawę na Bornholm.

Wieczorem po przybyciu do Kołobrzegu udaliśmy się do portu celem zaokrętowania na statku „Miętus II". Następnie do późnych godzin nocnych prowadziliśmy długie dyskusje o rybach i nie tylko.

Około godziny ósmej, po przepłynięciu 68 mil morskich znaleźliśmy się na naszych łowiskach pomiędzy Bornholmem a Szwecją. Z ogromnym optymizmem przystąpiliśmy do intensywnych połowów, z nadzieją na złowienie wielkiego dorsza.

Połowy przebiegały pomyślnie, o czym świadczy ilość złowionych dorszy. Przed godziną 20 wpłynęliśmy do portu w miejscowości Nexo, drugiego, co do wielkości miasta na Bornholmie. Po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć w porcie, nadszedł czas wolny, podczas którego jedni zwiedzali miasteczko, a inni wyruszyli na poszukiwania otwartych sklepów w celu zakupu pamiątek. Po powrocie na statek spędziliśmy kolejny wieczór na rozmowach o wędkarstwie morskim.

Następnego dnia o godz. 3 wypłynęliśmy z portu. O godziny piątej ogłoszono pobudkę, a zaraz później śniadanie i na łowy. W drugim dniu połowy nie były już tak obfite, ale pomimo tego wszyscy uczestnicy sprawiali wrażenie zadowolonych. Po powrocie do portu w Kołobrzegu zrobiliśmy podsumowanie naszej wyprawy i małej rywalizacji - w sumie każdy z uczestników złowił od 16 do 40 sztuk dorsza na osobę. W porcie prosto od rybaków uzupełniliśmy zapasy ryby zakupując świeże flądry i śledzie.
W godzinach wieczornych udaliśmy się w drogę powrotną, oczywiście nie zapominając o dodatkowym zakupie świeżo wędzonej ryby prosto z Bałtyku.

Cron Job Starts