"Śląskie Manewry" z Regionem IPA Katowice VI

W dniach 7-9 czerwca na terenie byłej kopalni KWK "Powstańców Śląskich" w Bytomiu odbył się IX Zlot Pojazdów Militarnych, znany inaczej Śląskie Manewry.
Również Szare Wilki współpracujące z Regionem IPA Katowice VI Śląskiej Grupy Wojewódzkiej, już po raz drugi, brały udział w Śląskich Manewrach.

Podczas tej trzydniowej imprezy, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zobaczyć można było wiele interesujących prezentacji przygotowanych przez różne grupy wojskowe i rekonstrukcyjne. Pośród atrakcji m.in. można było podziwiać wiele historycznego sprzętu wojskowego, w tym słynny czołg T-34, samobieżne wyrzutnie rakiet, działka p-lot, czy też BWPy.

Stanowisko oraz strzelnica wystawiona przez Szare Wilki cieszyły się znacznym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Należy również nadmienić, iż SZARE WILKI były jedną z nielicznych grup, które zdecydowany się pomimo nieprzyjaznych warunków terenowych (grunt mocno nasiąknięty wodą w wyniku sporych opadów deszczu) przeprowadzić dynamiczny pokaz. Po raz kolejny grupa zaprezentowała swoje wyszkolenie w trakcie odbijania zakładnika, transportowania ważnej osoby, jak i umiejętności strzeleckie i samoobrony.Biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie, z jakim spotkał się zarówno pokaz, jak i stanowisko, można śmiało stwierdzić, że SZARE WILKI również i w przyszłym roku będą godnie reprezentować IPA na kolejnych Śląskich Manewrach.

Tekst: Andrzej Brzoska, Krzysztof Walczyński

Zaloguj

Cron Job Starts