Letni wypad do Bułgarii członków Regionu IPA Cieszyn I

Region IPA Cieszyn I, jak co roku organizował letni wypad na wczasy, oraz spotkanie z policjantami w danym zwiedzanym kraju, tym razem była to BUŁGARIA.

Konkretnie resort ALBENA w środku tzw. Złotego Wybrzeża, gdzie obok kurortów Złote Piaski i Złoty Brzeg jest jednym z najbardziej obleganych miejsc wypoczynku w tym kraju. Tu blisko do Neseberu – pięknego miasteczka na półwyspie, gdzie królują wspaniałe zabytki, cerkwie. Uliczki niczym z Chorwackiego Dubrownika, a może i romantyczniejsze. To wspaniały półwysep Kaliakri, gdzie zobaczyliśmy harce delfinów w morzu czarnym i uroczy Bałczik, gdzie księżna Maria Rumuńska miała swoją posiadłość, tam odpoczywała po trudach podróży. Przed wiekami założyła wspaniałe ogrody - drugi, co do wielkości, po Monako, zbiór gatunków kaktusów.

Wypoczynek w tym miejscu to niezła frajda, gorące morze, wspaniałe jedzenie i nie tylko, czysty bardzo długo otwarty basen i rozrywki przygotowywane przez animatorów. Nocą spacery po miasteczku, smaczne ryby, zapach królującej tu róży, bułgarska ceramika, gościnność bałkańskich słowian, bułgarskie wino, nie do kupienia w naszym kraju, brak komarów i afrykańskich Cykad to też przywileje tego wypoczynku. Nasi milusińscy mieli też, co robić, gdyż resort i baseny w innych hotelach były otwarte dla każdego. Można było zabawić się w letnim rumuńskim przedszkolu, dzieci korzystały z sal zabaw w innych ośrodkach, a przy plaży jedno wielkie szaleństwo. Dało się odczuć, że tutaj w Albenie turysta jest najważniejszy.

Pobyt minął szybko, a spotkanie z policjantami w Bułgarii potwierdziło, że u Nas jeszcze nie jest tak źle. Funkcjonariusze "drogówki " na pamiątkę otrzymali od nas tegoroczne smycze Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Już myślimy, co w przyszłym roku i zapraszamy do śledzenia naszej letniej oferty, bo czym więcej nas będzie razem tym milej będziemy wspominać. Przyszły rok to może ALBANIA, może wreszcie skandynawskie fiordy - pożyjemy, zobaczymy. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy.

Zaloguj

Cron Job Starts