Region IPA Zawiercie gościnnie w Płońsku

Na zaproszenie Regionu IPA Płońsk Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej 4-osobowa delegacja Regionu IPA Zawiercie w dniu 19 lipca br. udała sie na obchody Święta Policji w Płońsku. Byliśmy zaszczyceni takim zaproszeniem albowiem poza gospodarzami byliśmy jedynym polskim regionem wśród 8 delegacji zagranicznych. Byli tam bowiem Litwini, Łotysze, Czesi, Irlandczycy, Anglicy, Węgrzy oraz policjanci z Mołdawii i Islandii.

Po powitaniu i oficjalnych uroczystościach odbyła się parada ulicami Płońska do Rynku. Poza gospodarzami i zaproszonymi delegacjami w paradzie udział wzięli rycerze ze Szkoły Rycerskiej w Golubiu- Dobrzyniu, jeźdźcy z I Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarza Napoleona i motocykliści z Sekcji Motocyklowej Regionu IPA Płońsk. Następnie udaliśmy się na biesiadę w leśniczówce TUSTAN gdzie podziwialiśmy miedzy innymi pokazy walk rycerskich oraz popisy jazdy konnej w wykonaniu rycerzy z Golubia-Dobrzynia.
Wieczorem wzięliśmy udział w uroczystej kolacji, podczas której przekazaliśmy gospodarzom i zaproszonym delegacjom prezenty i foldery opisujące nasza piękną jurę Krakowsko-Częstochowską. Biesiada trwała do późnych godzin nocnych. Wróciliśmy do Zawiercia pełni wrażeń i podziwu dla sprawnego przeprowadzenia tak dużej imprezy.

Region IPA Zawiercie wyraża serdeczne podziękowanie Zarządowi Regionu IPA. Płońsk za zaproszenie na V Regionalne Obchody Święta Policji w Płońsku. Jesteśmy pewni, że nawiązany kontakt przyczyni sie do wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń i będzie przykładem do nawiązywania podobnych kontaktów przez inne regiony IPA Sekcji Polskiej zgodnie z naszym hasłem "servo per amikeco".

tekst: Włodek Dorobisz
zdjęcia: Zbigniew Kaniak

Zaloguj

Cron Job Starts