Wczasy z rowerami IPA Bielsko-Biała

Minął kolejny rok i nadszedł czas wakacji. Członkowie i sympatycy Regionu IPA Bielsko-Biała po raz kolejny zwiedzali na rowerach nasze wybrzeże. Tym razem były to okolice Dąbek, Jarosławca, Darłowa i Darłówka.

Szczególnie polecamy trasę z Dąbek do Jarosławca przez Darłówko, która wiedzie pomiędzy jeziorem Kopań a brzegiem morza. Pomimo trwających na trasie prac przy budowie wału i umacnianiu brzegów okolice te są naprawdę ciekawe i urokliwe. Po zwiedzeniu latarni w Jarosławcu drogę powrotną zaplanowaliśmy w ten sposób, aby objechać całe jezioro Kopań w koło. Będąc w tych okolicach nie zapomnijcie zwiedzić zamku w Darłowie oraz przejść mostem w Darłówku, który w czasie wpływania do portu statków jest rozsuwany. Dla osób interesujących się militariami polecam do spenetrowania okolice Bobolina gdzie kiedyś mieścił się niemiecki poligon – na części poligonu aktualnie mieści się jednostka wojskowa. Jadąc z Dąbek w przeciwnym kierunku również wiedzie piękna trasa pomiędzy jeziorem Bukowo a brzegiem morza, niestety w miejscowości Dąbkowice kończy się droga i aby objechać rowerem jezioro trzeba by było jechać plażą, ale nikt z nas nie podjął się tego trudu. Dlatego lepiej wypocząć nad brzegiem jeziora lub w pobliskim ośrodku wczasowym gdzie spotkaliśmy dużą grupę wczasowiczów z Rybnika.

Jeden dzień postanowiliśmy zmienić środek transportu i udaliśmy się na spływ kajakami. Płynąc spokojnymi wodami rzeki i kanałów można podziwiać piękno przyrody. Niemałą atrakcją i sztuką jest przepłynąć pod niskimi mostami i innymi przepustami.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego wypoczynku przez cały rok.

Tekst: Mirosław Kołek

Zaloguj

Cron Job Starts