Obchody 20 lat IPA Bielsko-Biała

W dniu 13 września 2013 roku Region IPA Bielsko-Biała obchodził Jubileusz 20 lecia w strukturach Sekcji Polskiej IPA.

Policjanci z Bielska - Białej już w 1993 roku rozpoczęli pierwsze starania o wejście do struktur International Police Association działając w dawnym województwie bielskim, a obecnie w wyniku reformy administracyjnej Region Bielsko-Biała funkcjonuje w ramach struktur Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Toteż Region za datę swoich narodzin przyjął rok 1993. Początki działalności Regionu były trudne, jednakże od kilku lat zainteresowanie członkostwem w tym prestiżowym Stowarzyszeniu wśród policjantów jak i emerytów policyjnych ciągle rośnie, a Region obecnie liczy już sobie ponad 100 osób. W ramach realizacji celów statutowych IPA członkowie Regionu Bielsko-Biała m.in.: utrzymują szerokie kontakty z władzami samorządowymi, przedstawicielami lokalnego społeczeństwa jak i różnych organizacji. Członkowie inicjują spotkania dla członków, sympatyków IPA jak i ich rodzin na imprezach integracyjnych oraz kulturalnych takich jak "zimowe kuligi", "Leśniczówka IPA", coroczne "Rajdy Górskie". Region Bielsko-Biała zainicjował i patronuje od kilku lat akcji "ZABAWKA OD POLICJANTA", która to przeznaczona jest dla dzieci najbardziej potrzebujących. W ostatnim okresie powstał również klub strzelecki „Arma-Ipa" Członkowie Regionu aktywnie utrzymują kontakty z regionami IPA w innych krajach takich jak Czechy, Wielka Brytania, Austria, Niemcy, Kanada. I tak uroczyste obchody tej okrągłej rocznicy zaszczycili swą obecnością koleżanki i koledzy zaprzyjaźnionych policji innych krajów tj. Niemiec, Kanady i Anglii.

Uczestniczący w obchodach 20tej rocznicy powstania struktur Międzynarodowej Organizacji Policji IPA w Bielsku-Białej policjanci i towarzyszącym im goście zostali przyjęci przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jacka KRYWULTA oraz Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdana ZARĘBĘ. W ramach wspólnego świętowania goście zwiedzili Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz niedawno oddany do użytku nowo wybudowany Komisariat Policji w Jasienicy.

Wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Bielska-Białej był wspólny spacer w mundurach ulicami starego miasta. Nie co dzień na ulicy można spotkać policjantów w mundurach np. Kanadyjskiej Konnej Policji czy też policjantów z Anglii i Niemiec. Jak zawsze przy pomocy kolegów z GOPR pokazano gościom urokliwe okolice Skrzycznego skąd mogli podziwiać Beskidy. W następnym dniu goście zwiedzili nasze piękne miasto i jego okolice. Nie zabrakło również innych atrakcji. Wieczorem wszyscy spotkali się na uroczystej kolacji gdzie wręczono gościom pamiątkowe statuetki, po czym biesiadowano do późnych godzin.

Zaloguj

Cron Job Starts