"Wiosenny" kulig Regionu IPA Cieszyn I

Sceneria za oknem - wiosenna, ale najwytrwalsi stawili się w sobotę 22 lutego 2014 roku w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym w Istebnej na tradycyjnym kuligu zorganizowanym przez Region IPA Cieszyn I.

Pomimo wiosennej aury przygotowania dla dzieci i dorosłych ruszyły pełną parą, przecież na kuligu musi być zabawa, muszą być sanie, grillowana kiełbasa i coś do tego. Kolacja tym razem nie była przy ognisku, gdyż padający deszcz skutecznie nas odstraszał. Drewniana chatka gospodarzy przy wędzoku, góralska muzyka i pachnąca kaszanka z kapustą były zadośćuczynieniem za brak ogniska w terenie.

Sam przejazd wozami miast sań był tak samo atrakcyjny, dbali o to wozacy snując opowieści o tradycjach istebniańskich górali.

Dzieci obcowały z naturą, starsi policjanci wspominali czasy służby sprzed lat, młodzież zabawiała wszystkich śpiewem i kawałami. Był to udany wyjazd integracyjny, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Oczywiście za rok znów się spotkamy i serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

tekst: J. Kołder

Zaloguj

Cron Job Starts