Wycieczka do Brukseli z Regionem IPA Żywiec

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2014 roku Region IPA Żywiec wraz NSZZP przy KPP w Żywcu i Państwową Strażą Pożarną w Żywcu zorganizował wycieczkę do Brukseli.

Wycieczka zaczęła się od zwiedzania Luksemburga, w którym znajduje się największa twierdza obronna Habsburgów, następnie przejazd przez dzielnicę Europejską - siedzibę instytucji Unii Europejskiej; spacer po Starym Mieście - Katedra Notre Dame, Pałac Książęcy, Plac d'Armes, bastiony obronne. Wszystkie miejsca robiły niesamowite wrażenie. Uczestnicy byli zachwyceni wspaniałymi zabytkami w niepowtarzalnej scenografii.

Następnie uczestnicy udali się w kierunku Brukseli, czyli głównego celu wycieczki. Wieczorem wszyscy udali się na spacer do centrum i okolic rynku. Belgia słynie z wspaniałych czekoladek, które można degustować podczas spacerów jak również piw wielosmakowych, które są podobno jednymi z najlepszych na świecie. Kolejny dzień rozpoczęto od zwiedzania miasta i dzielnicy Heysel-Atomium - symbolu miasta, z którego roztaczał się wspaniały widok na miasto i okolicę. Następnie uczestnicy zwiedzili „górne miasto" - Pałac Sprawiedliwości, skwer Petit Sablon, Kościół Notre Dame du Sablon, Plac Królewski z Kościołem św. Jacka, Pałac Królewski, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych. Kolejnym etapem zwiedzania były: Katedra św. Michała i Guduli, Galerie św. Huberta, Teatr Królewski, Grand Place - zespół pięknych kamienic cechowych i jeden z najsłynniejszych mieszkańców Brukseli - Manneken Pis.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Komendy Głównej Policji w Brukseli. W czasie spotkania Komendant Policji Christianem De Coninck przedstawił strukturę swojej komendy oraz odpowiadał na nasze pytanie związane z pracą brukselskich policjantów. Wymiana policyjnych doświadczeń umocniła więzi pomiędzy polskimi i belgijskimi funkcjonariuszami.

W dalszej kolejności grupa udała się Parlamentu Europejskiego, gdzie zwiedziliśmy budynek, w którym zapadają ważne decyzje europejskie.

tekst: Dariusz Lach

Zaloguj

Cron Job Starts