Logo

Zawody IPSC w Regionie IPA Bielsko-Biała

W dniu 12 kwietnia 2014 roku na strzelnicy sportowej Klubu "ARMA-IPA" Bielsko-Biała, odbyły się zawody w strzelaniu z broni sportowej IPSC A.A Level 1 - pod nazwą "Urodziny Barakudy".

W zawodach wzięło udział około 40 osób z różnych klubów. Organizator przygotował na zawody cztery tory, wszyscy podzielili się na tyle samo grup i przystąpiono do rywalizacji. Oczywiście na pierwszym miejscu była troska o bezpieczeństwo, lecz wszyscy bez wyjątku stosowali się do przepisów i zaleceń.

Najbardziej widowiskowy, a zarazem najtrudniejszy był tor do strzelania gdzie startujący zaczynał start od dziesięciu obrotów wokół własnej osi z przyłożonym czołem do kija, następnie slalomem musiał dobiec do tunelu gdzie były ustawione tarcze.

Kto myśli, że to łatwe niech sam spróbuje, lecz uprzedzam, aby mieć wokół dużo miejsca. Na innym zaś torze trzeba było się wczuć w role wędkarza ( rybaka) i z podbierakiem w prawej ręce wykonać całe strzelanie oczywiście biegiem i z przeszkodami strzelając z lewej ręki.

Pozostałe tory również nie były łatwe. Na zakończenie zawodów ogłoszono wyniki i wręczono puchary dla najlepszych. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy byli zwycięzcami, gdyż przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę, a tej nie brakowało zarówno dla młodzieży, jak i starszych.

Tekst: Mirosław Kołek

Etykiety strzelectwo Bielsko-Biała rywalizacja sport
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts