Logo

1 Eliminacja Mistrzostw Drużynowych - Speed Race 2014

26 kwietnia 2014 roku odbyła się pierwsza eliminacja Drużynowych Długodystansowych Mistrzostw Kartingowych Speed Race. Na starcie pojawiło się 9 z 10 zgłoszonych drużyn. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na start na nowym torze.

Autodrom Sosnowiec przyjął nas gościnnie i bardzo miło.
W gronie widzów 1 eliminacji pojawiły się bardzo ważne osoby Pani Danuta Drabik - Martowicz z TVP Katowice (wraz z ekipą reporterską) oraz Pan Paweł Pęcak delegat Polskiego Związku Motorowego. Miłą niespodziankę dla zawodników miały także dziewczyny z katowickiego Wings Teamu Red Bull'a.

Rywalizacja na torze była bardzo wyrównana, choć już po kilkudziesięciu okrążeniach widać było przewagę "lokalnych" kierowców. Atut w postaci bardzo dobrej znajomości toru okazał się trudny do przebicia, ale nie wystarczający. Do mety nastąpiły już tylko niewielkie zmiany w stawce, ostatecznie zwycięzcami 1 Eliminacji okazali się doświadczenie w wyścigach drużynowych zawodnicy z Wisły.

Wyniki zawodów:

1. WRC - WISŁA RALLY CHALLENGE (25 pkt.)
2. IPA LIMANOWA / JONIEC TEAM (20 pkt.)
3. BLACKSHADOWS RYBNIK (15 pkt.)
4. RALLY CIESZYN (12 pkt.)
5. TEAM MARUSSIA (9 pkt.)
6. SPEED RACE TEAM (7 pkt.)
7. PMP RACING (5 pkt.)
8. KAMIKO RACING TEAM (3 pkt.)
9. SLIESIA EXTREME (2 pkt.).

Mistrzem Szybkości został zawodnik drużyny WRC - Wisła Rally Challenge - Mateusz DUDA, który zdobył dla swojej ekipy dodatkowe 5 pkt.

Etykiety rywalizacja sport zawody gokarty Pyrzowice
Śląska Grupa Wojewódzka IPA