Logo

Zawody strzeleckie o puchar Przewodniczącego Regionu IPA Knurów

W dniu 10 maja 2014 r. na strzelnicy "Bractwa Kurkowego" w Jejkowicach odbyły się kolejne, coroczne, zawody strzeleckie o puchar Przewodniczącego Regionu IPA Knurów.

Na zawody przybyło nadspodziewanie dużo osób, do strzelania zgłosiło się 49 zawodników. Kierownikiem zawodów był Paweł Kopernik, któremu pomagał Zdzisław Kałka, a nad wynikami pieczę sprawował przewodniczący regionu Wojciech Kołodziej.

Zawody przeprowadzano w dwóch konkurencjach: standard skierowanej do osób niemających lub mających niewiele doświadczenia z bronią oraz open dla policjantów, emerytów policyjnych i wojskowych.

Zadaniem wszystkich zawodników było oddanie 6 strzałów z broni krótkiej do trzech celów, przemieszczenie się na kolejne stanowisko, gdzie należało strącić pięć celów z broni pneumatycznej, przemieszczenie się na trzecie stanowisko i strącenie następnych pięciu celi z innej broni pneumatycznej, przy czym dwa cele były celami ruchomymi, uruchamianymi po wcześniejszym strąceni innych celi stacjonarnych.

Wyniki liczone był w ten sposób, że ilość zdobyty punktów była dzielona przez czas, w jakim zawodnik pokonał cały tor. Zwycięzcą w kategorii standard został Dawid Majer, miejsce drugie zajął Adam Korotkiewicz, a na trzecim miejscu uplasował się Bogdan Bykuć. W kategorii open zwyciężył Mariusz Michnowski przed swoim synem Maciejem Michnowskim oraz Krzysztofem Kwietniewskim.

Po wręczeniu pucharów wszyscy uczestnicy rozpoczęli biesiadę przy grillu. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni i dopytywali się o kolejny termin zawodów.

tekst: Wojciech Kołodziej

Etykiety rywalizacja turniej Knurów strzelanie
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts