Logo

XIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ POLICJI KONNEJ

W dniu 7 czerwca 2014 r. na terenie Ogniska TKKF „Pegaz" w Częstochowie odbył się „XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej". Do rywalizacji stanęło 14 reprezentacji zagranicznych i krajowych z Komend Miejskich Policji w Poznaniu, Chorzowie, Tomaszowie Mazowieckim, Szczecinie, Rzeszowie i Częstochowie, Komendy Stołecznej Policji, Straży Miejskiej w Łodzi, Republiki Czeskiej: z Ostrawy, Brna i Pragi, Republiki Węgierskiej z Budapesztu oraz Niemiec - Policja Groserkannnsdorf. Łącznie rywalizowało 28 amazonek i jeźdźców.

Drużynowo zwyciężyli reprezentanci Czech z Ostrawy w składzie: Libor Zedniczek na koniu „Macarena" i Daniel Orsag na koniu „Solo Faga" przed KMP w Częstochowie i KSP w Warszawie.

Indywidualnie I miejsce zajął sierż. sztab. Grzegorz Wypchlak z KMP Częstochowa na koniu „Don Camillo", przed Liborem Zednickiem i Danielem Orsagiem z Czech.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach od miejsca I do III otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Jedną z nagród rzeczowych ufundowaną przez Pawła Pasternaka - Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA wręczył Danielowi Orsag za zajęcie III miejsca Andrzej Ulman - Przewodniczący Regionu IPA Częstochowa.

Po zakończeniu zawodów na parkurze odbył się pokaz umiejętności psów policyjnych, mecz piłki konnej oraz konkurs tzw. potęgi skoku. Same zawody, a także ich forma, uroczysty przemarsz uczestników na koniach Aleją NMP oraz imprezy towarzyszące dla dzieci i mieszkańców cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Promują w kraju oraz za granicą miasto oraz powiat częstochowski, a także kreują pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.

Tekst: M. Biskup
Zdjęcia: J. Zapisek

Etykiety rywalizacja turniej Częstochowa zawody konie
Śląska Grupa Wojewódzka IPA