Szlakami Dolnego Śląska

W dniu 9 maja 2014 r., w godzinach rannych nastąpił wyjazd na wycieczkę „Szlakami Dolnego Śląska„ zorganizowany przez Zarząd Regionu IPA Kłobuck.

Po dotarciu na miejsce, krótki wypoczynek i w piesza wędrówka do średniowiecznej drewnianej Świątyni WANG, która stanowi jedną z atrakcji dla wybierających się do Karpacza. Świątynia położona jest na wysokości 885 metrów n.p.m. Zbudowano ją w Norwegii w XII wieku na przełomie XII/XIII wieku. W dziewiętnastym wieku została sprzedana i dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, wiosną 1842 roku przeniesiono kościółek w Karkonosze. Po powrocie, bawiliśmy się na wieczorku tanecznym do późnych godzin wieczornych. Sobotę rano uczestnicy udali się zwiedzać sztolnie walimskie, budowane w 1943 r. przez Niemców, które stanowiły najbardziej tajemniczy obiekt militarny w czasie II Wojny Światowej.

Następnym etapem wycieczki był, jeden z trzech największych w Polsce, „Zamek Książ", o którym opowiadają legendy. Dzień zakończył się spotkaniem integracyjnym uczestników wycieczki, jak zawsze zabawa była super. Niedzielny kierunek to Wrocław, gdzie zwiedzono Stare Miasto, Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką i tak zakończyła się wyprawa na Dolny Śląsk Regionu IPA Kłobuck.

Tekst: Marek Parkitny
Zdjęcia: Rafał Krawczyk

Zaloguj

Cron Job Starts