Region IPA Siemianowiece Śląskie w Tatrach Wysokich

Mimo, że dla nas, policjantów-członków regionu IPA Siemianowice Śląskie, codziennym środowiskiem służby jest zgiełk miejskich ulic, hałas samochodów i tłumy ludzi na ulicach miasta aglomeracji śląskiej, okazało się, że świetnie sobie radzimy w każdej sytuacji i chętnie podejmujemy wyzwania.

Aby to udowodnić wyruszyliśmy w góry, żeby zmierzyć się ze szlakami Tatr Wysokich. W dniu 11 czerwca 2014 r. rozpoczęła się przygoda członków Regionu z górami.

W godzinach rannych wyruszyliśmy na szlak, aby pokazać sobie i górą na ile nas stać. Start – Łysa Polana, aby w marszobiegu dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów. Droga nie była łatwa, prowadziła przez strome zbocza, ostre podejścia górskie, a cały trud wynagradzały nam piękne widoki. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło wodospad Wielka Siklawa. Zatrzymaliśmy się przy nim, aby nabrać powietrza i siły do dalszej wyprawy.

Kiedy wreszcie dotarliśmy do schroniska zafundowaliśmy sobie nagrodę w postaci szarlotki z dodatkami. Na chwilę zapomnieliśmy, że to dopiero połowa naszych zmagań. Jeszcze szczęśliwi i uśmiechnięci wyruszyliśmy w drogę powrotną. Każdy z nas liczył na to, że będzie łatwiej-bo teraz już z górki. Łatwiej nie było, ale na pewno szybciej. Kiedy zeszliśmy ze szlaku byliśmy bardzo zmęczeni, ale każdy z nas mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć: pokonałem własne słabości i góry.

Aby nagrodzić się za kawał dobrej roboty na zakończenie dnia korzystaliśmy z uroków basenów termalnych.

Zaloguj

Cron Job Starts