Logo

Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej

W dniach 14 i 15 czerwca 2014 roku w Bielsku-Białej odbyły się XXI Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, zorganizowane przez Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Po raz drugi do współpracy zaprosiła nas Pani Prezes Alina Porębska-Puszyńska. W ten to sposób mieliśmy możliwość zaprezentować się, jako Region IPA Bielsko-Biała Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Sekcja Polska, a właściwie Klub Strzelecki „ARMA-IPA", który na terenie Błoni zorganizował strzelnicę sportową.

Na strzelnicy wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił i postrzelać z karabinka pneumatycznego do tarczy oraz poćwiczyć strzelanie z pistoletu i karabinu Air Soft, strzelanie sytuacyjne IPSC. Pomimo zróżnicowanej pogody strzelnica cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jaki i u dorosłych. Niejednokrotnie stawali do współzawodnictwa rodzice i dzieci. W większości przypadków to młodsi wygrywali, ale nie o to chodziło - chodziło o dobrą zabawę i tak też było.

Poza naszą strzelnicą na terenie całych „Bielskich Błoni" prezentowały się również inne organizacje i stowarzyszenie np. Wojsko Polskie, Policja, GOPR, kluby sportowe i wiele innych. Cały czas na scenie występowały różne zespoły, które zabawiały uczestników.

Tekst: Kołek Mirosław

Etykiety strzelectwo Bielsko-Biała społecznie
Śląska Grupa Wojewódzka IPA