Logo

III Turniej Tenisa Stołowego Regionu IPA Pyrzowice

Pogranicznicy z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach kolejny raz byli organizatorami turnieju tenisa stołowego. Tym razem w dniu 12 lutego 2015 roku, przy okazji „tłustego czwartku", na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zendku do walki o Puchar Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG w Raciborzu zgłosiły się drużyny z Placówek SG z Zakopanego, Opola, Pyrzowic, Raciborza, Bielska-Białej, Rudy Śląskiej i Tarnowa oraz młodzież SP w Zendku.

Równocześnie na 9 stołach ponad 20 zawodników walczyło o punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Trofeum za pierwsze miejsce w turnieju odebrał niepokonany Marcin Raczek 45 pkt. (PSG Bielsko-Biała). Po pasjonującej rozgrywce zwycięsko z bezpośredniego pojedynku o drugie miejsce wyszła Katarzyna Walo 42 pkt. (Ś-M OSG w Raciborzu), która pokonała Zbigniewa Kaczorka 39 pkt. (PSG Katowice-Pyrzowice). Najlepszą drużyną zostali pogranicznicy z Bielska-Białej 114 pkt. na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Zakopanego 104 pkt., a podium uzupełnili zawodnicy z Pyrzowic. Na dalszych miejscach turniej ukończyły drużyny z Rudy Śląskiej 67 pkt., Raciborza 63 pkt., Tarnowa 58 pkt., Zendka 41 pkt. i Opola 37 pkt.

Przy okazji czwartkowego łasuchowania wszyscy zawodnicy i kibice mogli w zależności od upodobań kulinarnych odzyskać straconą energię zjadając tradycyjnego pączka lub wojskową grochówkę.

tekst: Tomasz Figiel