Dzień z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą

Udział w posiedzeniu Zarządu Województwa, zwiedzanie gmachu Sejmu Śląskiego oraz wizyta w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego – to tylko niektóre z wydarzeń, które stały się moim udziałem, jako zwycięzcy licytacji WOŚP „dnia z marszałkiem". Miałem okazję przyjrzeć się pracy włodarza regionu i zarządu województwa.

Wśród wielu atrakcji i niespodzianek było kompleksowe zwiedzanie historycznego gmachu Sejmu Śląskiego, wizyta na placu budowy Stadionu Śląskiego i zwiedzanie nowej siedziby Muzeum Śląskiego.

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim odbywała się w ramach normalnych zajęć szefa regionu. Rozpoczęła ją narada z kierownictwem Gabinetu Marszałka, następnie odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Śląskiego. Godziny popołudniowe wypełniła wizyta na placu budowy Stadionu Śląskiego i w nominowanej do wielu nagród architektonicznych siedzibie Muzeum Śląskiego.
Wizyta w siedzibie władz regionu miała także wymiar edukacyjny. O roli, jaką pełni Urząd Marszałkowski, o swoich planach i projektach dla województwa śląskiego opowiadał marszałek Wojciech Saługa, natomiast ja zapoznałem go z działalnością Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Spotkanie było udane i przyniosło obu stronom mnóstwo informacji o wzajemnej pracy i przedsięwzięciach. Pan Marszałek Wojciech Saługa zaintrygowany naszą organizacją nie wykluczył współpracy i dalszych spotkań.

zdjęcia: Tomasz Żak

Zaloguj