Logo

KONSULTACJE DLA INSTRUKTORÓW WYSZKOLENIA STRZELECKIEGO

W dniu 12 czerwca 2015 roku na strzelnicy Regionu IPA Racibórz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji odbyły się międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.

Przybyli oni na zaproszenie Komendanta Powiatowego w Raciborzu i instruktorów z raciborskiej komendy będących jednocześnie członkami naszego Stowarzyszenia. Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami różnych formacji pozwoliła uczestnikom poznać inne techniki posługiwania się bronią niż te, które wykorzystują na co dzień.
Instruktorzy reprezentowali różne formacje takie jak: Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Grupa Interwencyjna Służby Ochrony Kolei, Służba Więzienna. W spotkaniu wzięli udział również policjanci garnizonu śląskiego oraz policjanci reprezentujący Komendę z Opawy a także członkowie Fundacji „SZTURMAN" zrzeszającej w swoich szeregach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy służyli lub aktualnie służą w jednostkach specjalnych. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. dr Paweł Zając oraz Przewodniczący Regionu IPA Racibórz, którym towarzyszyli raciborscy instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego z sierż. sztab. Wojciechem Płoskonką na czele. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń, poznanie nowych technik i sposobów strzelania oraz zapoznanie się z nowinkami w dziedzinach taktyki, technik strzeleckich jak i wyposażenia. Każda formacja ma swoją specyfikę działania, wykorzystuje broń do różnych celów i w zróżnicowany sposób. W trakcie tego spotkania była okazja do przedstawienia swoich metod strzelania, jak i zapoznania się z sposobami strzelania innych formacji.

Tekst: Mirosław Szymański i Wojciech Płoskonka
Zdjęcia: Mirosław Szymański

Etykiety szkolenie Racibórz
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts