Logo

Turystyczna wyprawa Regionu IPA Cieszyn I do Czarnogóry

Na przełomie lipca i sierpnia zarząd regionu IPA Cieszyn I, jak co roku zorganizował wyjazd turystyczny dla swoich członków mający na celu poznanie kultury, historii oraz nawiązanie kontaktów z policją danego kraju. Tym razem była to Czarnogóra.

Piękna kraina z historią sięgająca trzeciego wieku, choć samo Państwo, jako niepodległe istnieje od kilku lat. Zwiedziliśmy i poznaliśmy niesamowite miejsca, przełomy kanionu rzeki Moracza, wiele monastyrów i obiektów sakralnych, stare miasta wpisane w dziedzictwo UNESCO, jak Bar, Kotor, Kruje w Albanii. Odwiedziliśmy najwyżej położoną stolicę pradawnej Jugosławii - Żablijak, oraz najcieplejszą stolice Bałkanów Podgoricę, gdzie średnia temperatura roczna to 28 stopni Celsjusza.
Zwiedziliśmy Botę Kotorską, gdzie znajduje się jedyny w Europie południowej Klif, taki jak spotyka się w Skandynawii, tylko o wiele cieplejszy.
Odwiedziliśmy i poznaliśmy prace policjantów Komisariatu w mieście Niksić, drugim, co do wielkości mieście Czarnogóry.
Nie sposób dokładnie opisać piękna tego kraju, podobnego do Chorwacji, lecz całkowicie innego pod względem kultury oraz fauny i flory, tam po prostu trzeba być i odpoczywać w tym miejscu. Nasza grupa odpoczywała w mieście Ulcijn, niedaleko od Albanii, do której droga prowadziła przez pasmo gór Lowczen i obok jeziora Szkoderskiego.
Jeśli ktoś z Was planuje wakacyjny wyjazd to weźcie pod uwagę ten kierunek, bo naprawdę warto, zresztą niektóre zdjęcia w pełni to potwierdzają.

Tekst: Janusz Kołder

Etykiety Cieszyn I wakacje
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts