Logo

I Przełajowy Rajd Rowerowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej

W dniu 3 września 2015 r. czterdziestu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji stawiło się na starcie w „Starej Prochowni" w Międzyrzeczu Górnym, gdzie stoczyli walkę o tytuł najlepszego zawodnika „I Przełajowego Rajdu Rowerowego o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej".

Zawodnicy musieli pokonać 10 km trasę, gdzie suma przewyższeń okrążenia wynosiła około 200 metrów. Wśród 40 zawodników, którzy stawili się na starcie rajdu znalazły się również dwie policjantki z KMP Bielsko-Biała. Na mecie rajdu, po zaciętym wyścigu, bezkonkurencyjny okazał się asp. Marcin Nikiel z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą (z czasem 27,35). II miejsce zajął st.sierż. Łukasz Gąsiorek z SPPP (28,24). Na III pozycji uplasował się sierż. Marek Chrapkiewicz z Wydziału Prewencji (29,19).Wśród kobiet triumfowała st.asp. Dominika Kwak, która w klasyfikacji ogólnej zajęła bardzo wysoką VI lokatę (z czasem 30,40), pokonując swoją koleżankę sierż.szt. Katarzynę Omyłę.
Zwycięzcy odebrali puchary i upominki, a wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Swój udział w tych zawodach mieli również członkowie Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.