II edycja międzynarodowych konsultacji instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

W dniu 23 października na strzelnicy Regionu IPA Racibórz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji rozpoczęła się II edycja międzynarodowych konsultacji instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.

Goście przybyli na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu oraz instruktorów z raciborskiej komendy będących jednocześnie członkami naszego Stowarzyszenia.
Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami różnych formacji w pierwszej edycji międzynarodowych konsultacji pozwoliła uczestnikom poznać inne techniki posługiwania się bronią, niż te, które wykorzystują na co dzień, stąd pomysł na drugą edycje ćwiczeń.
Na dzisiejsze szkolenie zaproszono instruktorów reprezentujących różne formacje takie jak: Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Grupa Interwencyjna Służby Ochrony Kolei, Służba Więzienna, CBŚ. W spotkaniu udział wzięli również policjanci garnizonu śląskiego, jak i też policjanci reprezentujący Komendę Policji w Opawie oraz członkowie Fundacji „SZTURMAN" zrzeszającej w swoich szeregach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy służyli lub aktualnie służą w jednostkach specjalnych.
Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. dr Paweł Zając, który imprezę objął swoim patronatem. Towarzyszyli mu raciborscy instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego wraz z Przewodniczącym Regionu IPA w Raciborzu asp. sztab. Eugeniuszem Kosel.
Spotkanie ma na celu utrwalenie poznanych już w pierwszej edycji szkolenia technik strzeleckich, dalszą wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z nowinkami w dziedzinach taktyki, technik strzeleckich jak i wyposażenia. Każda formacja ma swoją specyfikę działania, wykorzystuje broń do różnych celów i w zróżnicowany sposób. W trakcie tego spotkania mundurowi omawiają swoje metody strzelania oraz wymieniają się swoimi doświadczeniami zawodowymi związanymi z użyciem broni.
W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wyrobami firmy specjalizującej się w produkcji i dystrybucji sprzętu oświetleniowego (taktycznego, survivalowego czy specjalistycznego). Na miejscu byli również obecni przedstawiciele firm, którzy testowali mający za niedługo wejść do produkcji prototyp lekkiego bezzałogowego statku powietrznego (BSP), który z powietrza obserwował poczynania uczestników konsultacji.

Tekst: Mirosław Szymański
Zdjęcia: Roman Brauner, Dariusz Strojny, Mirosław Szymański

Cron Job Starts