Mini-Mundial IPA Śląsk 2016

Ten rok rozpoczął się inauguracja sportową w wykonaniu piłkarzy halowych Śląskiej Grupy Wojewódzkiej. Drużyny spotkały się 23 stycznia w hali chorzowskiego MORiS aby wyłonić pierwszego finalistę turnieju o Puchar Prezesa IPA Śląsk.

Tytuł był połączony z nagrodą dodatkowa w postaci wyjazdu na turniej halowy do Holandii. Start imprezy był jednocześnie testem możliwości organizacyjnych na przyszłość oraz sprawdzianem dla komitetu organizacyjnego.
Na star stawiło się pięć drużyn z Regionów IPA Cieszyn 1, Gliwice, Katowice IV, Pyskowice i Rybnika. Rozgrano mecze w systemie „każdy z każdym” przy profesjonalnym prowadzeniu sędziów zawodowych i personelu hali którzy zademonstrowali wszystkie możliwości dźwiękowe jak i świetlne obiektu. Od samego początku rywalizacja była na najwyższym poziomie i zaskakująco intensywna. Kolejne mecze, zdobyte punkty i bramki nie wskazywały lidera. Jak na prawdziwy turniej przystało napięcie rosło do ostatniej chwili. Dopiero ostatni mecz miał wskazać zwycięzcę turnieju ale i on nie dał odpowiedzi kto jest liderem. Więcej nawet nie wiadomo kto miał zostać królem strzelców i najlepszym bramkarzem. Finałowe rzuty karne pomiędzy drużyną Rybnika i Gliwice wyłoniło zwycięzcę oraz króla strzelców. Laur zwycięskiej drużyny pierwszego turnieju IPA Śląsk w nowej formule zdobyła ekipa Regionu IPA Rybnik i to ona jesienią pojedzie reprezentować naszą grupę wojewódzka w Holandii!
Przebieg turnieju zaskoczył wszystkich uczestników a scenariusza wydarzeń nie przewidziałby nawet hollywoodzki reżyser. Gra była far play a obecny na miejscu zespół medyczny nie miał powodu interweniowania. Z całą pewnością komitet organizacyjny może w przyszłości poszerzyć formułę turnieju o drużyny innych formacji mundurowych a nawet gości zagranicznych!
Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia za rok!

Etykiety turniej

Zaloguj

Cron Job Starts