Logo

WPIST 2016 czyli Region Gliwice po raz 12 w Holandii.

W dniach od 10 do 14 października 2016 roku w Eibergen (Holandia) odbyła się 34 edycja Pucharu Świata Drużyn Policyjnych w Piłce Nożnej Halowej – WPIST.

Dla reprezentacji piłkarskiej Regionu IPA Gliwice była to już 12 okazja do udziału w tym największym turnieju piłkarskim, w którym udział biorą służby mundurowe z 54 krajów świata w liczbie 208 drużyn i prawie 2500 uczestników. Dla naszej reprezentacji to już nie tylko sam udział w rozgrywkach ale także ponowna okazja do spotkania się z zaprzyjaźnionymi drużynami z Francji, Włoch, Niemiec, Anglii, Holandii – w myśl dewizy naszego stowarzyszenia „Służyć poprzez przyjaźń”.
Po zaciętych pojedynkach z drużynami z St. Petersburga, Pragi, Landshut (Niemcy), Arad (Rumunia),Crotone (Włochy) oraz reprezentacjami IPA Portugalia i Francja, ostatecznie zajęliśmy
5 miejsce w grupie. Jak na bardzo wysoki poziom rozgrywek (drużyna z St. Petersburga to ubiegłoroczny zwycięzca turnieju w kategorii +35) uważam, że jest to wynik satysfakcjonujący. Pobyt w Holandii dostarczył nam wielu emocji, był okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń zawodowych z kolegami z innych krajów a także dla niektórych kolegów, którzy byli po raz pierwszy w Holandii, możliwości poznania zwyczajów, życia codziennego i atrakcji turystycznych tego pięknego kraju. Już od teraz myślimy o udziale w przyszłorocznej 35 jubileuszowej edycji tej wielkiej wspaniałej imprezy sportowej.

Etykiety turniej piłka halowa
Śląska Grupa Wojewódzka IPA