Logo

XVI Międzynarodowy Turniej Policji Konnej - Częstochowa 2016

W dniu 16 lipca 2016 r. na terenie Ogniska TKKF „Pegaz” w Częstochowie odbył się „XVI Mię-dzynarodowy Turniej Policji Konnej” zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie gdzie współorganizatorem był Region IPA Częstochowa.

Zawody zostały objęte patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Starosty Częstochowskiego Andrzeja Kwapisza.
W turnieju wzięło udział 11 drużyn ( 22 zawodników) w tym:, Policji z Niemiec , Policji z Węgier ( Budapeszt), Miejskiej Policji w Czechach ( Praga, Ostrawa), Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Chorzowie, Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz dwie drużyny Straży Miejskiej: we Wrocławiu i Łodzi.
KWALIFIKACJA DRUŻYNOWA:
I MIEJSCE Komenda Miejska Policji w Chorzowie - asp. Karol Molęda na koniu TOSZEK, st. post. Michał Porcek na koniu PIKADOR
II miejsce – Republika Czeska - Miejska Policja Ostrawa - Libor Zednicek na koniu SOLO ROMY, Daniel Orsag na koniu SOLO FRAGA.
III miejsce - Straż Miejska w Łodzi - insp. Robert Żakowiak na koniu GENIUSZ, st. str. Wojciech Cyrulewski na koniu BUNT.

KWALIFIKACJA INDYWIDUALNA
I miejsce - Libor Zednicek Miejska Policja w Ostrawie na koniu SOLO ROMY,
II miejsce - asp. Karol Molęda, KMP Chorzów na koniu TOSZEK,
III miejsce - st. post. Michał Porcek, KMP Chorzów na koniu PIKADOR

WYRÓŻNIENIA za konkurs:
„Potęga Skoku” - sierż. szt. Grzegorz Wypchlak KMP Częstochowa, na koniu DON CAMILLO
„Za styl i grację” - Klara Sipos-Schmidt, Policja Węgry na koniu TARJAN
„Dla Najlepszej Amazonki” - Klara Sipos-Schmidt, Policja Węgry na koniu TARJAN

W trakcie imprezy odbywały się imprezy towarzyszące m.in. konkursy plastyczne,
wiedzy na temat ochrony przyrody, itp., w których łącznie uczestniczyło około 300 dzieci.

Po zakończeniu zawodów w parkurze odbył się pokaz umiejętności psów policyjnych garnizonu śląskiego, oraz piknik rodzinny zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta w Częstochowy.

Turniej oraz imprezy towarzyszące dla dzieci i mieszkańców, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Promują miasto Częstochowa oraz Powiat częstochowski w kraju oraz za granicą, a także kreują pozytywny wizerunek Policji i Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA wśród lokalnej społeczności jak również wśród zaproszonych gości zagranicznych. Impreza uzyskała wiele przychylnych komentarzy płynących z środków masowego przekazu.

Etykiety konie
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts