Region IPA Cieszyn I w Wysokich Tatrach Słowackich

Jak co roku członkowie Regionu wraz ze swoimi rodzinami i sympatykami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą. W ostatni weekend sierpnia zaplanowaliśmy trasy i szlaki w Wysokich Tatrach Słowackich , gdzie punktem docelowym był Łomnicki szczyt 2.634 mnp.

W pierwszym dniu lekka zaprawa w rejonie gór przy Szczerskim Plesie, gdzie znad górskiego jeziora roztaczały się widoki na miasto i obiekty sportowe Słowacji. Część naszej grupy ruszyła kolejkami w rejon malowniczych wodospadów, pozostali maszerowali pod szczytami gór i wokół jeziora. Po południu zwiedzaliśmy Bielańską Jaskinię. Wieczorem po zakwaterowaniu w Bukowinie Tatrzańskiej gospodarze przygotowali nam wiele niespodzianek, jedną z nich był wypad zaprzęgami konnymi do lasu na ognisko .
Sobota to już czas na poważne podejście z Tatrzańskiej Łomnicy zielonym szlakiem pod szczyt Łomnicy na przełęcz pod Łomnicą i Zębatą Turnię. Następnie tatrzańską magistralą ( szlak czerwony ) w rejon Hrebenioka i Starego Smokowca , gdzie druga grupa zdobywała szlaki okraszone wodospadami i rwącymi strumieniami. Czas tej wędrówki to 7 godzin podczas przepięknej słonecznej aury.
Wieczorem tradycyjna zabawa przy góralskiej muzyce i zasłużony odpoczynek.
W niedziele czas na pełny relaks w termach oraz odpoczynek w Korbelowie.
W wyprawie wzięło udział 50 osób , którzy pomimo trudnych wyzwań z niecierpliwością oczekują kolejnych wycieczek organizowanych przez nasz region.

Tekst: J.Kołder

Etykiety Tatry

Zaloguj

Cron Job Starts