XXIX Wojewódzkie Finał Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2016”

Od wielu lat wspieramy konkurs dla policjantów ruchu drogowego województwa śląskiego. W mijającym roku było podobnie. Na zaproszenie mł. insp. Andrzej Trzciński - Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego przystąpiliśmy do przygotowania naszego udziału w tym przedsięwzięciu.

Do konkursu przystąpiło 33 najlepszych policjantów z komend podległych KWP Katowice. W pierwszym dniu odbył się test wiedzy w auli katowickiej komendy. Drugim etapem sprawdzianu umiejętności była wizyta na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich gdzie sprawdzono umiejętności strzeleckie uczestników. Drugi dzień rywalizacji to test na skrzyżowaniu Al.Korfantego i ul: Misjonarzy Oblatów w Katowicach w kierowaniu ręcznym ruchem drogowym. W Ośrodku Pogotowia Ratunkowego w Katowicach sprawdzono wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. W dniu ostatnim rozegrał się konkurs jazdy motocyklem i radiowozem na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Cargo.
Podczas uroczystego ogłoszenia wyników Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna wręczył nagrody laureatom. Zwycięzcom konkursu został asp. Kazimierz Wątroba z KMP Jaworzno. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Grzegorz Olearczyk z KMP Bytom, a na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Marcin Chrząstek z KMP Sosnowiec.
Jak co roku ufundowaliśmy pamiątkowe ryngrafy dla laureatów wszystkich pięciu dyscyplin oraz nagrodę główną dla najlepszego strzelca. Wszyscy trzydzieści trzej uczestnicy konkursu zabrali do swoich jednostek okolicznościowe pamiątki i materiały dotyczące śląskiej grupy wojewódzkiej IPA.
Ogólnopolski finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2016” odbył się we wrześniu w Białymstoku. Nasz śląski garnizon reprezentowali nasi laureaci niestety do przysłowiowego „pudła” odrobine zabrakło. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja KWP w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Białymstoku. Trzecie miejsce zajęła drużyna KWP w Krakowie. Indywidulanie pierwsze miejsce zajął sierżant Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu. Drugie miejsce zajął sierżant sztabowy Bartosz Wiśniewski z KWP w Bydgoszczy. Trecie miejsce zajął starszy aspirant Tomasz Gałuszka z KWP w Krakowie. Zwycięzcom gratulujemy.
W 2017 roku odbędzie jubileuszowy XXX konkurs „Policjanta Ruchu Drogowego” mamy nadzieje uczestniczyć w tym wydarzeniu!

Zaloguj

Cron Job Starts