Logo

Wigilijne Strzelanie - Racibórz 2016

W dniu 9 grudnia 2016 r. na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbyło się spotkanie wigilijne członków i sympatyków Regionu połączone z zawodami strzeleckimi. Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczyli również nasi koledzy z IPA Opava – przewodniczący Rene Czernohorsky, Karel Pavelek i Ludo Pavelek.

W zawodach udział wzięło 52 zawodników, a konkurencja odbyła się w kategorii kobiet i mężczyzn. Strzelanie odbyło się z pistoletu Margolin z odległości 25 metrów po 10 strzałów, a poprowadzili je nasi koledzy z Miejskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju w Raciborzu. Sędzią Głównym zawodów i tym samym czuwającym nad bezpieczeństwem uczestników strzelania był Czesław Kuzdrowski.
W konkurencji kobiet klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I. miejsce - Izabela Kuligowska – 77 punktów,
II. miejsce - Danuta Janoch – 71 punktów,
III. miejsce - Karina Błażejczak – 66 punktów.
W konkurencji mężczyzn:
I. miejsce - Janusz Rudyszyn – 81 punktów – o zdobyciu pierwszego miejsc zadecydowała większa ilość zdobytych „10”,
II. miejsce - Krzysztof Piecha – 81 punktów,
III. miejsce - Mieczysław Sus – 76 punktów.
Ponadto wyróżniono 2 zawodników:
Barbara Czerwińska,
Jan Margielewski,
Po zakończeniu zawodów Przewodniczący Regionu IPA Racibórz przywitał wszystkich uczestników spotkania a puchary oraz dyplomy dla najlepszych wręczył Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs, który pogratulował wyników oraz życzył udanego spotkania.
Dla uczestników smaczny poczęstunek przygotował kolega Wacław Gołąb znany jako Kuchnia Polowa Miś oraz Sebastian, a miłą atmosferę i dobrą zabawę zapewnił disc jockey Staszek.

Tekst: Eugeniusz Kosel
Zdjęcia: Henryk Długosz i Dariusz Strojny

Etykiety strzelanie
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts