KULIG W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

Już na stałe w kalendarium naszego Regionu wpisał się kulig organizowany na przełomie lutego i marca. Tak było i w tym roku. 3 marca, po zbiórce uczestników w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się autobusem w kierunku Pensjonatu „Gazda” w Bańskiej Niżnej.

Do pensjonatu przybyliśmy w godzinach wczesno popołudniowych gdzie przywitali nas sympatyczni gospodarze. Po zakwaterowaniu w pokojach i odświeżeniu się udaliśmy się prosto na obiad. Następnie czas wolny i o godz. 19 spotkanie w sali „kominkowej” gdzie przy dźwiękach muzyki, nie tylko góralskiej, oraz przepysznej strawie, rozpoczął się wieczorek integracyjny.

W sobotę, w godzinach przedpołudniowych zorganizowaliśmy „zajęcia” w podgrupach. Część udała się na baseny termalne „Szaflary” – znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie a pozostali udali się zamówionym busem do centrum Zakopanego, by tam mile spędzić wolny czas.

Wieczorem około godz. 19 pod pensjonat zajechały nasze 3 wozy. Niestety na kołach, ponieważ śnieg było widać tylko na szczytach górskich. Rozpoczął się długo oczekiwany góralski kulig. Po dotarciu na miejsce przy rozpalonym wielkim ognisku wszyscy przystąpili ochoczo do pieczenia kiełbasy i oddali się innym miłym atrakcją. Było miło i wesoło. W drodze powrotnej mrok rozświetlały nam rozpalone przez nas pochodnie. Po powrocie do pensjonatu otrzymaliśmy ciepły – pyszny jak zawsze – ciepły posiłek oraz zimną płytę regionalnych wyrobów wędliniarskich i serowych a następnie rozpoczął się integracji ciąg dalszy.
Niedziela przywitała nas przepiękną pogodą i dlatego choć wyjazd przewidziany był na godz. 13 postanowiliśmy udać się jeszcze na baseny termalne i spacery. Po sesji zdjęciowej i pożegnaniu z przemiłymi i sympatycznymi gospodarzami, po godz. 13 udaliśmy się w drogę powrotną. Szkoda, co dobre, szybko się kończy.

Podczas tego wyjazdu nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Nie sposób również nie napisać choć kilku słów o gospodarzach, pracownikach i samym Pensjonacie „Gazda” gdzie panuje rodzinna atmosfera. Jest tam przemiła obsługa, przepyszne jedzenie i domowe wypieki. Pokoje czyściutkie o wysokim standardzie. Gospodarzom Serdecznie dziękujemy za przyjęcie i bardzo miły pobyt a wszystkich tam zapraszamy, bo warto. My na pewno tam wrócimy za rok.

Etykiety kulig
Cron Job Starts