Logo

Śląska IPA z Zuchami i Harcerzami

Już po raz kolejny śląscy ipowcy wspierają zuchów i harcerzy. W dniach 22-23 kwietnia członkowie i sympatycy Regionu IPA Katowice VI podzielili się swoją wiedzą z „mundurowymi” z I Szczepu Harcerskiego ZHP im. Obrońców Katowic w Katowicach.

Podczas wyjazdowej sesji do Krosna przypomnieliśmy młodym ludziom reguły w zakresie bezpieczeństwa w nadchodzących wakacjach. Jak zadbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak postępować i zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się do czego służą numery alarmowe w tym numer 112, kiedy należy a kiedy nie należy pod ten numer dzwonić oraz dlaczego nie wolno sobie żartować dzwoniąc pod numer alarmowy. Zostali poinstruowani jakich informacji powinni udzielić i dlaczego operator zadaje np. dociekliwe pytania dotyczące lokalizacji miejsca zdarzenia, liczby osób poszkodowanych itp.
Nie zapomniano również o dobrej zabawie i zwiedzaniu ciekawych miejsc jak np. Muzeum Szkła w Krośnie. Wycieczka z całą pewnością zapadnie na długo w pamięci. To już drugi taki program edukacyjny i wszyscy wyrażają nadzieje, że nie będą kontynuowane.

Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts