DZIEŃ KADETA

W dniu 24 kwietnia 2017 roku w Trzebini na terenie LO odbyła się II Edycja „ Dnia Kadeta” połączona z Dniem Otwartym liceum Ogólnokształcącym pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Wspólnie z Publicznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Stowarzyszeniem Proobronno – Oświatowym „KADET” Region IPA Chrzanów czynnie przyczyniła się do organizacji tej imprezy. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych między innymi Policji z KPP Chrzanów, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Służby Maltańskiej.
W trakcie imprezy odbyły się pokazy służb mundurowych, trening strzelectwa, pokazy samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i uzbrojenia mundurowych i służb ratowniczych, pokaz broni kolekcjonerskiej z okresu II wojny światowej i powojennej oraz prezentacja wozów bojowych, a także pokaz jazdy kierowcy rajdowego Waldemara Doskocz. Każdy z uczestników mógł dotknąć eksponowanych przedmiotów i zadawać pytania na które specjaliści w poszczególnych dziedzinach skwapliwie i zgodnie ze swoją wiedzą udzielali odpowiedzi. Grupa rekonstrukcyjna „WRZESIEŃ” w ramach prelekcji opowiadała o historii Policji z okresu II Wojny Światowej z podkreśleniem jakie ofiary poniosła formacja z rąk sowieckich.
Ponadto odbył się turniej sportowo-obronny „Sprawni jak KADECI” o puchar Dyrektora LO w Trzebini. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, które wręczał Starosta Powiatu Chrzanowskiego.
Tego typu inicjatywa przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród młodzieży powiatu chrzanowskiego i okolic, wspomagając równocześnie proces wychowania patriotycznego młodzieży i kształtowania postaw obywatelskich mieszkańców naszego regionu.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wnieść swój wkład w organizację tego wartościowego przedsięwzięcia „III EDYCJI DNIA KADETA” już na nowym miejscu, gdzie zostanie przeniesiona szkoła do Centrum w Trzebini.

Tomasz Opalony

Zaloguj

Cron Job Starts