ZAWODY STRZELECKIE DLA DZIECI Z KARVINY

W dniu 8 czerwca2017 r. osiemnaścioro dzieci z Szkoły Podstawowej w Karviná-Fryštát, im Dr. Olszaka wraz ze swoimi nauczycielami brało udział w zorganizowanych przez Region IPA Racibórz zawodach na strzelnicy w Raciborzu.

Dzieci biorąc udział w całodniowej wycieczce do Polski miały możliwość poznać historię kolei wąskotorowej w trakcie odwiedzin Zabytkowej Stacji Kolejowej w Rudach. Tam też miały czas nauki, zabawy oraz przejażdżkę kolejką. następnym punktem na trasie był Racibórz.
Na zaproszenie Region IPA Racibórz oraz MKS LOK Racibórz, dzieci miały okazję podjąć wyzwanie w zawodach strzeleckich. Mimo iż dla większości był to pierwszy kontakt ze strzelectwem, wyniki uzyskane przez uczestników były naprawdę imponujące.
Po zawodach był czas na dyplomy, nagrody dla najlepiej strzelających i dla wszystkich ognisko z kiełbaskami. Całość imprezy zakończyła się około godziny 17.00.
Dzieci opuszczając Racibórz, były uśmiechnięte i zadowolone (chcemy jeszcze ...) to dało się słyszeć. I może kiedyś się uda?
Tekst Robert Rejek
Zdjęcia Dariusz Strojny

Etykiety strzelanie

Zaloguj

Cron Job Starts