JURAJSKIE GRZYBOBRANIE REGIONU IPA CZĘSTOCHOWA

Jesienny czas to okazja do zbierania grzybów. W dniu 7 października 2017 roku w godzinach wczesnoporannych wybraliśmy się w grupie 20 członków i sympatyków Regionu IPA Częstochowa na grzybobranie.

Na miejsce eskapady wybralismy gminę Janów k/Częstochowy. Miejscem wypadowym na grzybobranie była leśniczówka “Dziadówki” k/Janowa gdzie po zakończeniu grzybobrania dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Złoty Potok mieliśmy przygotowany duży szałas na grilowanie. Na miejscu po krótkim omówieniu spraw organizacyjnych i instruktażu udzielonego przez miejscowego leśniczego rozpoczęliśmy grzybobranie. Po około czterech godzinach z koszami pełnych grzybów i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do leśniczówki “Dziadówki”. Grzyboranie było udane więc w dobrych humorach przystąpiliśmy do grillowania. Ukontentowani wspaniałymi zbiorami z pełnymi brzuszkami i w super humorach zkończyliśmy aktywny dzień na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Cóż więcej trzeba do szczęścia – nic wiecej ani mniej :-) widząc uśmiechnięte twarze uczestników grzybobrania.
Pozdrawienia od Regionu IPA Częstochowa dla wszystkich członków i sympatyków IPA . Polecam Wam taką formę aktywnego wypoczynku.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Balik

Etykiety grzybobranie

Zaloguj

Cron Job Starts