Logo

X Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych

W dniach 12-15 luty 2019 r. w Warszawie odbył się X Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja, który patronatem honorowym objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do tego jubileuszowego turnieju zgłosiło się ponad 100 drużyn z kilkunastu krajów, gdzie znalazła się również „nasza” drużyna występująca pod szyldem KWP Katowice.
Rozgrywki, oprócz sportowej rywalizacji, miały na celu uczczenie pamięci o podkom. Andrzeju Struju, policjancie z Komendy Stołecznej Policji, który 10 lutego 2010 r. będąc na urlopie podjął interwencję wobec agresywnie zachowujących się mężczyzn. Został wielokrotnie śmiertelnie ugodzony nożem
W trakcie turnieju nasza drużyna grając swoje mecze grupowe przebrnęła przez tą fazę turnieju rozgrywając dziewięć meczy (4 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka) i awansowała dalej. W kolejnej fazie turnieju trafiliśmy na drużynę „żołnierzy” z którą dość pechowo przegraliśmy 1:0 i odpadliśmy z dalszej gry o medale.
Zwycięsko z całej rywalizacji X Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych
wyszła drużyna Dinamo Mai z Mołdawii.

Etykiety turniej
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts