Rejs na Lofoty

Żegluga wśród zatopionych szkarłatną wodą gór...takie wrażenie ma się płynąc jachtem wśród fiordów Norwegi. W dniach 13-20.04.2019 rok przedstawiciele Regionu IPA Żywiec Śląskiej Grupy Wojewódzkiej uczestniczyli w rejsie Norwegia – Lofoty.

Rejs odbył się na trasie Tromso – Sto – Lofoty – Tromso, prawie 7 dni żeglugi wśród malowniczych, będących jeszcze w zimowej szacie fiordów .
Po wypłynięciu z Tromso, udaliśmy się do położnej nad Atlantykiem małej rybackiej miejscowości Sto, gdzie miało się wrażenie przebywania na końcu świata....Następnego dnia krótki wypad na okoliczne łowiska, gdzie kilku z nas udało się złowić smacznego atlantyckiego dorsza. Do urokliwego Trollfiordu dotarliśmy nocą. Słońce wdzierające się przez bulaje powitało nas rano odsłaniając przepiękne krajobrazy ośnieżonego fiordu. Pierwsze wrażenie ...czyżbyśmy wpłynęli na Morskie Oko.
Pieczony na pokładzie złapany wczorajszego dnia dorsz smakował wspaniale. Rozbijając powstałą przy wyjściu z fiordu drobną krę udaliśmy się do w kierunku portu Harstad, który również osiągnęliśmy nocą. Następnego ranka, po zwiedzeniu miasta, obraliśmy kurs powrotny. W Tromso przywitał nas deszcz ze śniegiem. Jednak następnego dnia wyjrzało słońce i mogliśmy udać się kolejką linową na najwyższy otaczający miasto szczyt podziwiać widoki. Klar na pokładzie, przejazd na lotnisko i lot do Polski przebiegły sprawnie...przecież każdy z nas spieszył się , aby zdarzyć na Wielkanocne śniadanie. Następny rejs już w planach...

Zdjęcia i tekst: Jacek Gartman

Etykiety integracja rejs

Zaloguj

Cron Job Starts