Święto Policji w Żywcu

Region IPA Żywiec był w dniu 12.07.2019 współorganizatorem uroczystych obchodów Święta Policji w Żywcu oraz uczczenia 100 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem Tablicy Pamięci przodownika Józefa Szczepanika, policjanta Policji Państwowej, Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Zabłociu, który zginął śmiercią tragiczną na posterunku w dniu 1 września 1939 roku. Uroczystość połączona była z nadaniem jego imienia Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Po części oficjalnej zaproszeni goście zwiedzali wystawę poświęconą przodownikowi Józefowi Szczepanikowi.
Następnie w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu odprawiona została Msza Święta. Po mszy nastąpił przemarsz pododdziałów policji, zaproszonych gości oraz rodzin policjantów do Zamku Habsburgów, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne.
Po przemówieniu, policjantom i policjantkom zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także wyróżnienia przyznane przez władze samorządowe
Po zakończeniu uroczystości oficjalnych dla rodzin policjantów, ale również mieszkańców Żywiecczyzny zorganizowano piknik rodzinny, podczas, którego zaprezentowano sprzęt policyjny oraz sprzęt innych służb mundurowych, w tym straży pożarnej, wojska, miasteczko ruchu drogowego, pokaz pracy technika kryminalistyki oraz wiele innych atrakcji.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Lach

Zaloguj

Cron Job Starts