Logo

Octoberfest z Regionem IPA Bytom

Wyprawy to sposób, jaki znaleźli policjanci z Bytomia na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa mundurowych i cywilów, związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Regionu IPA Bytom, postanowiła sprawdzić smak złocistego trunku podczas święta piwa. Zorganizowali wyjazd na Oktoberfest do Monachium w dniach 29.09-02.10.2019 roku.

Bytomscy stróże prawa oraz pracownicy cywilni, związani z Regionem IPA Bytom, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, postanowili ciekawie i z pożytkiem wykorzystać wolny weekend. Każdy z nich ma różne pasje i zainteresowania. Poza służbą uprawiają różne sporty, odwiedzają siłownie lub trenują sztuki walki. Tym razem postanowili sprawdzić smak złocistego trunku podczas święta piwa. Zorganizowali wyjazd na Oktoberfest do Monachium w dniach 29.09-02.10.2019 roku.
W wyjeździe wzięło udział 9 osób. Na zgrupowanie i bazę noclegową wybrano typowy bawarski pub nieopodal Monachium w niewielkiej miejscowości Steinhering. Wyjazd rozpoczął się w niedzielę po południu. Trasa blisko 800 km wiodła przez Czechy oraz Austrię. Na miejsce grupa melduje się około północy. Gospodarz przywitał w typowym bawarski stylu......schłodzonym złocistym napojem. Po rozlokowaniu się w pokojach pierwsze kroki skierowano do miejscowego pubu. Resztę nocy spędzono przy grillu oraz syto zastawionym stole. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że jutro czeka ich długi spacer po Monachium. Ponieważ okres Oktoberfestu przyciąga tysiące turystów do Monachium postanowiono, że bus zostanie zaparkowany obok dworca kolejki miejskiej, którą następnie dojechano w okolice placu, gdzie znajduje się Oktoberfest. Na wejście na teren imprezy ochrona szczegółowo sprawdzała wnoszone torby a te większa jak np plecaki trzeba było zostawić w przygotowanych przechowalniach. Po przekroczeniu bram Oktoberfestu oczom grupy ukazał się ogromy plac a w nim tłum ludzi oraz niezliczone "namioty piwne", w których złocisty trunek lał się strumieniami. Słoneczna pogoda pozwolił złapać ostatnie promyki słońca na twarzy. Po przejściu kilkuset metrów postanowiono wejść do jednego z większych "namiotów piwnych". Niestety wszystkie miejsca były zajęte a było ich kilkaset jak nie ponad tysiąc. Na szczęście udało się wypatrzeć miejsce dla 9 osób. Tak mijały minuty, godziny aż nastał wieczór. Około północy nastąpił powrót na nocleg, gdzie właściciel pubu przygotował bawarskie specjalności. Następnego dnia podjęto decyzję o zwiedzaniu starego miasta w Monachium. Kilkugodzinny spacer ulicami starówki w znacznym stopniu wpłynął na zmęczenie uczestników wyjazdu. Jednak wyraz zadowolenia i szczęścia na twarzy z osiągniętego celu był silniejszy niż zmęczenie. Następnego dnia zebrano siły i po południu pożegnano gospodarza oraz podziękowano za gościnę. Niestety czas przygody minął bardzo szybko i trzeba było wracać.
Organizatorzy wyjazdu zapowiedzieli, że kolejna wyprawa poświęcona będzie zwiedzaniu nowych miejsc prawdopodobnie też za granicą.

Tekst: Tomasz Bobrek

Etykiety integracja wyjazd
Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts