Śląska Grupa Wojewódzka i obchody 70 lat IPA

Ten rok jest jubileuszowy za sprawą rocznicy powstania naszej organizacji. 70 lat temu nikomu nieznany sierżant poczuł potrzebę integracji pośród policjantów na całym świecie.

 

Inaugurację tych obchodów hucznie przygotowała nasza grupa podczas Balu Karnawałowego IPA Śląsk, który odbył się Hotelu Klimczok w Szczyrku. To wydarzenia corocznie podsumowuje rok poprzedni i symbolicznie rozpoczyna bieżący. Ten czas to czas zabawy ale też refleksji. Pośród wielu kierunków działania promujemy zawsze pomoc tym którzy jej oczekują. Działalność charytatywna w ramach programu 1% przynosi wymierne skutki dla naszych podopiecznych. Podczas gali 70 lecia przypomniano główne kierunku rozwoju charytatywny, turystyka, edukacja, sport i dotychczasowe sukcesy.
Pośród gości nie zabrakło też filarów polskiej organizacji IPA. Podczas uroczystej gali pojawił się Pierwszy Prezydent Sekcji Polskiej IPA Jacek Węgrzyn, obecny wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA Janusz Podżorski oraz goście i delegacje z Austrii, Czech, Kanady i Niemiec. Jak w takich chwilach były przemówienia, podziękowania oraz tort na 260 osób.
Nad całością wydarzenia czuwał niezastąpiony Irek Bieleninik znany i lubiany konferansjer, natomiast gwiazda wieczoru i niespodzianką był znany aktor i piosenkarz Michał Milowicz. W Sali bankietowej Hotelu Klimczok atmosfera euforii krążyła do białego rana.
Jestem przekonany, że to podsumowanie roku ubiegłego połączone z inauguracja roku jubileuszowego był przysłowiowym trzęsieniem ziemi, które poruszy naszych członków, sympatyków oraz przyjaciół. 70 lecie to ogromny dorobek, który nie wolno zmarnować ale rozwijać i zaszczepiać u następnych społeczników.

Zaloguj

Cron Job Starts