Bezpieczna kłobucczanka III

Kolejna edycja kursu samoobrony dla pań pod hasłem „Bezpieczna kłobucczanka” dobiegła końca. W miesiącu lutym 2023 roku wspólnie z Klubem Sportowym „Wojownik” gościliśmy w Szkole Podstawowej w miejsc.

Miedźno, gdzie kilkadziesiąt pań z terenu tej gminy ćwiczyło podstawy samoobrony. Szkolenie było prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportów walki, którzy nie dawali naszym paniom chwili oddechu, przekazując im jednocześnie jak najwięcej informacji o chwytach obezwładniających, pozwalających czasami bezboleśnie obronić się przed napastnikiem. W ostatnim dniu szkolenia mieliśmy sposobność aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach, lecz tym razem w formie manekinów. Uwierzcie mi, że w kobietach drzemie nieoceniana siła a hasło „facet twój wróg” jeszcze bardziej ją potęguje :) :). Po zakończonych ćwiczeniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku podzielili się z kursantkami wiedzą z kontekstu prawnego samoobrony, rozpoznawania sytuacji potencjalnie niebezpiecznych oraz o przestępstwach przeciwko rodzinie i metodach ich zapobiegania. Dyżurny jednostki mł. asp. Tomasz Solnica udzielił krótkiego instruktażu w zakresie prawidłowego alarmowania służb oraz skutecznego wzywania pomocy. Nie zabrakło także rozmowy z dzielnicowym asp. Bartłomiej Macherzyński, który dodatkowo jako wykwalifikowany ratownik przedmedyczny przeprowadził interesujące szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie panie otrzymały od przedstawicieli Regionu IPA Kłobuck koszulki sportowe opatrzone między innymi logiem IPA, natomiast trener „Klubu Wojownik” Artur Osuchowski wspólnie z Przewodniczącym Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gm. Miedźno Wojciechem Tałajczyk, wręczyli im pamiątkowe dyplomy ukończenia kursu.

Etykiety kurs samoobrony
Cron Job Starts