Zawody Sportowe w Narciarstwie Alpejskim z Regionem IPA Żywiec

W dniu 9 marca na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyły się VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim.

Organizatorami zawodów byli: Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu oraz Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów Region IPA Żywiec. W mistrzostwach wzięło udział blisko 100 narciarzy, a zostały one rozegrane w kilku kategoriach, m.in. kobiety – Policja i inne służby mundurowe, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej lat 40, emeryci, snowboard oraz najlepsza drużyna. Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz popularyzowaniu wśród mundurowych oraz członków IPA sportów zimowych.
Impreza była także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych.

Tekst i zdjęcia Dariusz Lach