Logo
Wydrukuj tę stronę

KOMUNIKAT nr 2 - Wycieczka do Paryża z IPA Katowice II

Prezydium Zarządu Śląskiej Grupy IPA, informuje o organizowanym przez Region IPA Katowice II wyjeździe do Paryża.

TERMIN: 18 czerwiec – 26 czerwiec 2014 r.


PROGRAM :

18.06.2014:                        Zbiórka o godz. 12.00. Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji.

19.06.2014:         Przyjazd w godzinach rannych do Paryża. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od: POLA ELIZEJSKIE, ŁUK TRIUMFALNY, PLAC CONCORDE, MUZEUM LUWR– dawny pałac królewski, obecnie jedno z największych i najbardziej znanych muzeów na świecie, w jego przebogatych zbiorach znajdują się m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. Obiadokolacja. „Paryż nocą"- wieczorny rejs statkiem po SEKWANIE. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

20.06.2014:        Śniadanie, zwiedzanie PARYŻA: wyspa LA CITE, KATEDRA NOTRE DAME - XII wieczna budowla ze wspaniałymi portalami i rozetami, Conciergerie, St. CHAPELLE, PALAIS de JUSTICE, muzeum perfum FRAGONARD, OGRODY TUILERIES, PLAC ZGODY, Muzeum d’ORSAY, czas wolny. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.

21.06.2014:                        Śniadanie, kontynuacja zwiedzania Paryża: przejazd do nowoczesnej DZIELNICY LA DEFANCE, spacer przez PLAC PIGALLE na WZGÓRZE MONTMARTRE, wejście do BAZYLIKI SACRE COEUR), której cebulowatą kopułę widać niemalże z każdego miejsca w mieście, spacer do serca paryskiej cyganerii - PLAC Malarzy i Impresjonistów, POLA MARSOWE, SZKOŁA WOJSKOWA, wjazd na WIEŻĘ EIFFLA - słynna żelazna konstrukcja, wybudowana z okazji wystawy światowej w 1889 roku, z jej trzeciego poziomu roztacza się widok na całe miasto i okolicę. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

22.06.2014:         Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie stolicy Francji: DZIELNICA ŁACIŃSKA, PANTEON, w którym spoczywają szczątki m.in. Victora Hugo, Emila Zoli, Woltera, pierwszą kobietą, której szczątki spoczęły w tym mauzoleum narodowym Francuzów jest Maria Skłodowska Curie; SORBONA, PAŁAC LUKSEMBURSKI. Cmentarz Père-Lachaise– największy i najsławniejszy cmentarzparyski, założony w 1804 roku w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przezLudwika XIVswojemu spowiednikowi, francuskiemujezuicie,François de Lachaise. Znajdują się tu groby znanych ludzi: Chopin, Heloiza i Abelard, Jim Morrison, Edith Piaf, Maria Callas. Przejazd metrem do FORUM DES HALES, CENTRUM POMIDOU . W godzinach wieczornych wyjazd do kraju, nocny przejazd przez Niemcy.

23.06.2014:         Powrót do Polski na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
 • 3 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3       osobowe z łazienkami),
 • 3 śniadania wzmocnione w hotelu,
 • 3 obiadokolacje - 2 daniowe z deserem i napojem w restauracjach self – service w Paryżu,
 • przejazdy metrem,
 • parkingi i opłaty wjazdowe do miast,
 • opiekę pilota - przewodnika,
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10 000 €, NW 15 000 PLN, bagaż 800 PLN).

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napoi indywidualnie zamawianych przez klientów do kolacji (fanta, cola,wino itp.)
 • biletów wstępu: Luwr + polski przewodnik + rezerwacja grupowa (11 + 6,50 + 2,50 € = ok. 20 €), Wieża       Eiffla (15 €), Rejs po Sekwanie (10 €), Muzeum d”Orsay (10 €), Panteon (8 €).
 • W roku 2014 ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Uwaga !

Przejazdy w Paryżu będą realizowane autokarem bądź metrem.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Fakultatywnie:

„wieczór francuski” przy muzyce i winie, kolacja - kuchnia francuska (wino, białe, czerwone, piwo, soki owocowe, woda mineralna – bez ograniczeń) – dopłata 17 €

Cena wycieczki z transportem 1050 zł (dla członków i sympatyków IPA) oraz 1150 zł dla pozostałych chętnych.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 08 lutego 2014. Zgłoszenie równoważne jest z opłaceniem zaliczki w wysokości 300 złotych.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 601 450 750 (sieć IPA)

Śląska Grupa Wojewódzka IPA
Cron Job Starts