Przygotowanie i wdrożenie programu społeczno – edukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze Wyróżniony

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA — Region IPA Żywiec, ogłasza nabór na warsztaty w ramach realizacji Przedsięwzięcia 8.1 „Przygotowanie i wdroże i rowerzystów na drodze” w ramach realizacji Projektu „SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Program zajęć:

  1. Rowerzyści w ruchu drogowym:
  • podstawowe zagrożenia dla rowerzystów na drodze - przyczyny i skutki wypadków z ich udziałem,
  • obowiązkowe wyposażenie roweru,
  • zajęcia praktyczne na placu manewrowym, zapoznanie uczestników zajęć z praktycznymi umiejętnościami wykorzystywanymi podczas jazdy rowerem (miasteczko ruchu drogowego, ALKOgogle, NARKOgogle).
  1. Piesi w ruchu drogowym:
  • zapoznanie z obowiązkami i prawami pieszego,
  • bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym,
  • zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzą wykwalifikowani prelegenci. Warsztaty będą odbywać się na terenie Miasta Żywca. O konkretnej lokalizacji przeprowadzenia warsztatów będziemy informować uczestników telefonicznie. Część praktyczna odbędzie się w miasteczku ruchu drogowego.

W zajęciach  może wziąć udział każdy, kto chce poznać zasady bezpieczeństwa,  niezależnie od wieku – po dokonaniu zapisów.

 

ZAPISY przyjmowane są do 27 lutego br. od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 17.00  pod numerem telefonu: 665 777 999.

Cron Job Starts