Samochodowe szkolenie z IPA Chrzanów

W dniu 11 maja 2013 roku Region IPA Chrzanów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, w ramach Dni Libiąża, na prośbę wice Burmistrza Libiąża Jarosława Łabęckiego zorganizował dla lokalnej społeczności szkolenie z zakresu doskonalenia prawidłowej reakcji kierowcy w czasie poślizgu tylnych kół.

Szkolenie przeprowadzono na „trolejach" zamontowanych do samochodu naszego sympatyka Józefa Kucia z Ośrodka Szkolenia Kierowców. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim czynny udział 70 osób, nie licząc widowni obserwującej zmagania uczestników. Trasa szkolenia była wyznaczona na terenie parkingu w Libiążu i wzbogacona utrudnieniem przez postawione „pachołki", pomiędzy którymi należało poruszać się slalomem. Samo szkolenie przeprowadzili członkowie regionu, a najsprawniejszym uczestnikom rozdano upominki Regionu IPA Chrzanów.

W czasie, kiedy samochód musiał trochę ostygnąć, zaprzyjaźnieni strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa, przy udziale Ochotniczej Straży Pożarnej, głównie zajmującej się ratownictwem drogowym, zrobili szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz prawidłowej reakcji podczas zapalenia się samochodu. Po ich występie przeprowadzono dalszą część szkolenia na „trolejach". Kolejnym punktem imprezy była prezentacja sportowej jazdy naszym samochodem rajdowym w wykonaniu członek regionu Dawida Glistaka. Osoby, które najlepiej radziły sobie z jazdą na „trolejach" zostali przewiezieni po wyznaczonej trasie na prawym siedzeniu pilota, co dostarczyło im niezwykłych przeżyć.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zorganizowali konkursy dla dzieci i młodzieży z przepisów ruchu, podczas których najbardziej aktywne dzieciaki otrzymywały smycze i długopisy z logo Regionu IPA Chrzanów. W całej imprezie wzięło udział około tysiąca osób.

tekst: Zygmunt Kondracki

Zaloguj